Havířovští skauti se dostali mezi 10. nejlepších v krajském kole závodu vlčat a světlušek

O víkendu 16. – 17. 6. 2018 se v Klimkovicích u Ostravy konalo krajské kolo Závodu vlčat a světlušek, které pořádal skautský okres Ostrava – město. Celkově se jej účastnilo 28 družinových hlídek (z toho 16 chlapeckých, 12 dívčích), které se kvalifikovaly přes okresní kola a případně kola základní na střediscích. Krajského kola se tak účastnily nejlepší hlídky z kraje….

Z hlídek okresu Karviná dokázala projít kvalifikací pouze hlídka Rytíři svaté Anny, která je družinou 2. oddílu Havířovských skautů.

Závod čítal na 10 stanovišť, kde kluci prokazovali nejrůznější dovednosti a znalosti, mezi něž patřila třeba fyzická znalost, logické myšlení, pobyt v přírodě, schopnost orientace, manuální zručnost, dovednostní jízda na kole a znalost dopravních značek, manuální zručnost, schopnost komunikace, schopnost vyhledávat informace  a znalost přírody. Po zásahu hlavního rozhodčího turnaje a velitelky závodu došlo k hodnocení pouze 9 stanovišť.

Kluci z Havířova se umístili na krásném 10. místě v kraji, což při konečném hodnocení znamená dobrý výsledek. Patřit totiž mezi 10 nejúspěšnějších hlídek z celého Moravskoslezského kraje, to se totiž počítá! A nutno podotknout, že získaných 89 bodů v závodě nebylo vůbec špatných, navíc výsledky byly velice těsné, často rozhodoval bod či dokonce půlbod! Příklad – kluci z Opavy se umístili na 6. místě s 93,5 bodů.

Týmu Rytíři svaté Anny, který závodil ve složení Ondřej Lev – Glum, Tomáš Dočkal – Datel, Tom Fábry – Tučňák a Martin Koňušiak – Mazel, posíláme mnoho gratulací a přejeme mnoho úspěchů v jejich skautském životě!

Fotky ze závodu týkající se havířovské družinky naleznete zde.