Havířovští oldskauti se sešli u příležitosti oslav Dne zamyšlení

Den zamyšlení, dříve známý jako Den sesterství, se havířovští oldskauti rozhodli využít jako příležitost k dalšímu setkání.

Ve skautském domově v Havířově, které bylo místem setkání, se ve středu 21.2.2018 sešli skauti a skautky, současní i z dřívějších dob, různých generací. Nejstarší skauti měli 90 let, nejmladšímu přítomnému bylo 26.

Na setkání byli přítomní mimo jiné i bratr Stopař – JUDr. Vilém Slezák a bratr Hobo – Bořivoj Holub, kteří se řadili k těm starším z nás.

Při příležitosti Dne zamyšlení byla pro přítomné připravena i výstavka vybraných historických materiálů a kronik, bratr Stopař četl i historické záznamy z matriky.

Celé setkání při moučníku a čaji bylo doprovázeno nekončícím vzpomínáním ve velmi příjemné atmosféře skautů a skautek ve znamení 4. bodu skautského zákona – „skaut je přítelem lidí všech lidí dobré vůle a bratrem každého skauta!“